Merhaba 🎁

Şimdiye kadar yolumuz bir pakette kesişmiş ya da dükkânda çayımızı içmiş olabilirsiniz, belki de bu ilk karşılaşmamız. Eylüller kimdir, dükkân tam olarak nereden çıktı da diyor olabilirsiniz. Kısa bir özet geçelim.

Gündelik hayatımızın bir parçası olan hediyeleşme kültürünün içindeki israfı insanlara fark ettirmek ve hediye paketlerine sürdürülebilir bir özellik katmak üzere  2016 yılında bir instagram sayfası ile yola çıktık. Hediyelikleri kendileri kadar güzel paketlerle süsledikten sonra bu paketleri yırtmayalım, atmayalım, saklayalım ve tekrar kullanalım istedik. Bu fikirle paketleri hediyeye dahil edecek bazı malzemeleri bir araya getirdik: Kumaşlar, kavanozlar, sepetler, markasız kutular, kuru çiçekler ve geri dönüştürülmüş kağıtlar böylece hayatımıza girdi.    

2017 yılının Şubat ayında Üsküdar’ın İcadiye semtinde ufak dükkânımızı açarak hem dışarıdan getirdiğiniz hem dükkândan aldığınız hediyeliklere paketleme hizmeti sunmaya başladık. Dükkânda özenle seçilmiş hediyeliklere yer vererek sizlerin hediye seçimini kolaylaştırmak istedik. Bunların bir çoğunun becerikli kadınların ürettiği el emeği ürünler olmasına önem verdik.

Sizlerin de talepleri doğrultusunda şekillenen ürün çeşitliliği gün geçtikçe arttı, paketlemenin yanında hediyelikler de ön plana çıktı ama bu yıl pandemi sebebiyle zorunlu bir değişikliğe gittik. Sizleri şimdilik dükkâna kabul edemiyor ve paketleme hizmeti veremiyoruz. Şu anda sadece web sitemizden verdiğiniz siparişleri kargo ile gönderebiliyoruz.

Sağlıklı günlere kavuştuğumuzda yenilenmiş olarak tekrar fiziksel dükkânda hizmet vermeye devam edeceğiz.

Eylüller Dükkân sizlerin heyecanına şahit olarak her siparişe tutkuyla, sevgiyle ve özenle yaklaşıyor. Emeğe Sevgi mottosuyla çıktığımız bu yolda mutluluklara vesile olarak her geçen gün beraber büyümekte ve kendimizi geliştirmenin ve yenilemenin peşindeyiz.

Bu yolda bizle birlikte olduğunuz için çok teşekkürler 🧡