Sıkça Sorulan Sorular


Üyelik

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

Evet, sadece e-posta adresinizi girerek alışveriş yapabilirsiniz. Kargonuzun takip numarası mail adresinize iletilecektir.

 

Şifremi unuttum, nasıl giriş yapacağım?

Şifremi unuttum kısmına basarak sistemde daha evvel kayıtlı olan e-posta adresinize yeni şifre isteyebilirsiniz. İstenmeyen postalar kutunuzu da kontrol edin lütfen.


Sipariş

Hazır Setlerde değişiklik yapabiliyor muyum?

Hazır setlerde değişiklik yapamıyoruz. İstediğiniz ürünlerle kutu oluşturmak için Kendi Kutunu Oluştur bölümünden setinizi oluşturabilirsiniz.

Kendi seçtiğim ürünlerden oluşan bir kutu göndermek istiyorum, nasıl yaparım?

Kendi Kutunu Oluştur bölümünden öncelikle seçtiğiniz kutuyu sepete atmalısınız. Kutuyu kurdele rengine göre seçip ekleyebilirsiniz. Yine Kendi Kutunu Oluştur kısmında yer alan hediyelik ürünlerden dilediğiniz kadar ürünü kutunuza ekleyebilirsiniz. Kutu boyutu 24x24x12 cm ölçülerindedir. Seçtiğiniz ürünler bu kutuya sığmazsa daha büyük kutumuzda ek ücret ödemeden gönderilecektir. Yine seçmiş olduğunuz kutunun kurdele rengi ile paketleme yapılacaktır. 

Tek Ürünlerden satın aldığım ürün/ürünler nasıl paketleniyor?

Tek Ürünlerden aldığınız ürün ya da ürünler kendi ürün kutularına yapacağımız kraft ya da siyah kağıtla paketli olarak gönderilecektir. Kurdele rengi ve kağıt tercihinizi belirtmek isterseniz gönderim detaylarında bulunan Siparişinizle İlgili Notlar kısmında belirtebilirsiniz.

Hem Tek Ürün hem de boş kutu satın aldım, ürünü kutuya koyarak yollayabilir misiniz?

Gönderi Detayları kısmında not kısmına belirtirseniz kutu içinde gönderim yapabiliriz. Aldığınız tek ürün kutudan büyükse o ayrıca paketlenip gönderilecek.

Hem Hazır Set hem de Kendi Kutunu Oluştur kısmından ürün aldım, onu da kutuya ekler misiniz?

Hazır Setlerde hiçbir değişiklik yapılmamaktadır. Kendi Kutunu Oluştur Kısmından ürün ve kutu seçmelisiniz. Tek Ürünlerde yer alan bazı ürünler kutu boyutlarını aşmaktadır. Kendi ürün kutularında kraft kağıtla paketlenmiş olarak gönderimi yapılmaktadır. 

Notumu kutuya nasıl ekleyebilirsiniz?

Notunuzu 120 karakteri geçmeyecek şekilde Gönderi Detayları kısmında bize iletebilirsiniz. Notlarınızı kutu üzerine iliştirdiğimiz küçük not kartlarımıza yazıyoruz. Kutunuz tekrar kargo kutusuna konulduğu için kargo kutusu açılmadan notunuz gözükmeyecektir. Eğer siparişiniz direkt hediye edeceğiniz kişiye gidecekse notunuzun sonuna isminizi yazmanızı rica ederiz.


Kargo ve Teslimat

Fatura hediye aldığım kişiye gitsin istemiyorum, nasıl fatura alacağım?

Gönderi detayları kısmında Fatura Farklı Bir Adrese Gönderilsin mi? kısmına tıklayarak kendi adresinizi girebilirsiniz. Faturanız e-fatura olarak e-posta adresinize gönderilecektir. 

Ürünler kırılmadan nasıl geliyor?

Kırılabilir ürünleri özenle sararak paket yapıp kutulara yerleştiriyoruz. Büyük ürünlerin ise kendi kutularında kırılmamaları için materyalleri yer alıyor(köpük gibi).

Kutular kargoya ne şekilde veriliyor?

Hediyeleriniz ister kutulu ister tek ürün olsun hepsi kargo kutusuna konarak gönderiliyor. Hediyeleri hasar almadan sahiplerine ulaştırmak en önem verdiğimiz konu, endişeniz olmasın. 

Teslimat süresi nedir?

Teslimat süresi gideceği adrese göre değişkenlik gösterebiliyor. Pandemi nedeniyle artan kargo hizmetlerinden ötürü ortalama 2-3 iş günü diyoruz. Şehir merkezlerine ortalama 2 iş gününde ulaşıyor. Eğer gideceği adres küçük ilçe veya köy ise haftanın belli günü dağıtım da olabiliyor. Bu nedenle erken gitmesinde sakınca yoksa kargoya verilme gününü ulaşmasını istediğiniz günden 2-3 gün önceki iş günü olarak seçiniz. Hafta sonunun iş gününden sayılmadığını dikkate almanızı rica ederiz.

Hediyem şu günde ulaşsın istiyorum, mümkün mü?

Hediyenizin tam gününde örneğin arkadaşınızın doğum gününde ulaşma sözünü maalesef veremiyoruz. Siparişinizi sizin seçeceğiniz iş gününde kargoya teslim ediyoruz. Ortalama 2-3 iş gününde teslim oluyor. İstanbul içi kurye ile göndermek isterseniz Instagram sayfamızın mesaj kısmından bize yazabilirsiniz.  

Hediyeyi gönderdiğim kişiye mesaj gidiyor mu?

Hayır, mesaj gitmiyor. 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişiniz kargoya sizin belirlediğiniz günde verilir, gün sonunda sizin e-posta adresinize takip numaranız gönderilecektir. Kargo firmasının sayfasından kargonuzun hareketlerini takip edebilirsiniz. 

Siparişim ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Siparişiniz alıcı adreste bulunamadığı takdirde şubede 3 gün bekletilir. Bu durumda alıcının şubeden gidip teslim alması gerekir. Bu nedenle muhakkak gönderi detaylarında hediyenin alıcısının telefon numarasını yazmalısınız. Kargo firmasının alıcıya ulaşması için numarası gereklidir. 3 gün sonunda alınmayan gönderi bize geri dönecektir. Bu durumda bizimle sipariş@eylullerdukkan.com  adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz. 

Türkiye’nin her yerine kargo yapıyor musunuz?

Evet, Türkiye’nin her yerine gönderim yapıyoruz.

Yurtdışına gönderim yapıyor musunuz?

Hayır, yurtdışına gönderim yapmıyoruz.

Birden fazla kişiye hediye göndermek istiyorum, nasıl gönderebilirim?

Kargo adresi olarak tek adres verebiliyorsunuz. Bu nedenle farklı adrese gönderim yapmak için yeniden sipariş oluşturmanız gerekmektedir. Aynı adrese birden fazla hediye seti ve hediyelik ürün siparişi verebilirsiniz.


Ödeme

Ödemeyi nasıl yapabilirim?

Sadece kredi kartı/banka kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Kapıda ödeme sistemimiz yoktur.


İade

Siparişimi iade etmek istiyorum?

İade işlemini siparişinizin kodu ve iade nedeniniz ile siparis@eylullerdukkan.com adresine e-posta göndererek başlatabilirsiniz.